sowie

Wybory samorządowe, parlamentarne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-04-27 14:46

Ostatni komentarz: Ponoć w Parlamencie Europejskim łatwo mozna zarobić. Czy się stoi czy się leży 120 000e się należy.
dodany: 2009.05.16 23:15:46
przez: XYZ
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-13 09:40

Ostatni komentarz: Szanowni mieszkańcy Wałbrzycha głosujcie na Andrzeja Zibrowa. Gdyż jest to odpowiednia kandydatura na to stanowisko. Już jako prezes Wałbrzyskiej koksowni pokazał że jego działania są zdecydowane i zawsze osiąga wyznaczone cele.
dodany: 2009.03.19 20:20:10
przez: Marcin
czytaj więcej
Dzielnicowe wspólnoty w Wałbrzychu wybrane
2009-04-27 14:38

Około 2300 głosów na ponad 90 tysięcy uprawnionych. To statystyka wyborów do rad wspólnot samorządowych w poszczególnych dzielnicach Wałbrzycha. Największym zaangażowaniem w tej sprawie wykazali się mieszkańcy Lubiechowa - na swoich kandydatów głosowało prawie 28 procent elektoratu.
Prawie niezauważalnie przeszły wybory na Piaskowej Górze i Starym Zdroju - frekwencja w tych dzielnicach nie sięgnęła nawet jednego procenta. Mimo małej liczby głosujących wybory są ważne, a rady wkrótce się ukonstytuują i wybiorą spośród siebie przewodniczących, dwóch zastępców, sekretarza i skarbnika. Bez rady pozostanie na razie Śródmieście. Nie udało się tam zebrać 15 osób, które chciałyby poświęcić się społecznej pracy na rzecz dzielnicy.


- Jeszcze nie wiemy, jak ta sprawa zostanie rozwiązana. Szukamy podstaw prawnych do ewentualnego zarządzenia dodatkowego głosowania – wyjaśnia sekretarz miasta Magdalena Kocur.
W większości dzielnic liderzy pozostaną ci sami. Biały Kamień murem stanął za dotychczasowym przewodniczącym, Ryszardem Nowakiem, choć w pewnym momencie konieczna okazała się interwencja straży miejskiej.
- Ludzie byli nagabywani przed wejściem do lokalu, aby głosować na Nowaka. To było nielegalne, postanowiliśmy wysłać patrol, aby dopilnował porządku – mówi Magdalena Kocur.
Bezkonkurencyjny na Podgórzu okazał się, jak można było się spodziewać, doświadczony społecznik Jerzy Krzyżowski, na którego głosy oddało 220 spośród 277 wyborców. Na czoło stawki na Podzamczu wysunęła się Mariola Kraus z 218 głosami, a Piaskowa Góra postawiła na Marię Sztabę. W Rusinowej na czele uplasowała się Alicja Rosiak, Nowe Miasto oddało swoje głosy na Dariusza Mrozickiego, a Sobięcin na Romualda Lindnera. Zdyscyplinowany Lubiechów największe zaufanie okazał Danucie Pilarczyk, a Szczawienko – Sławomirowi Widerze. Stary Zdrój raczej pozostał w domu, ale z tych, którzy udali się do urn, największa grupa głosowała na młodego radnego Rady Miejskiej Wałbrzycha, Pawła Szpura. Zaufało mu 58 z 73 głosujących.
- Chciałbym zostać przewodniczącym wspólnoty, wydaje mi się że mam dużo do zaproponowania mieszkańcom Starego Zdroju – przyznaje zwycięzca głosowania.
szela / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: