sowie

Wybory samorządowe, parlamentarne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-04-27 14:46

Ostatni komentarz: Ponoć w Parlamencie Europejskim łatwo mozna zarobić. Czy się stoi czy się leży 120 000e się należy.
dodany: 2009.05.16 23:15:46
przez: XYZ
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-13 09:40

Ostatni komentarz: Szanowni mieszkańcy Wałbrzycha głosujcie na Andrzeja Zibrowa. Gdyż jest to odpowiednia kandydatura na to stanowisko. Już jako prezes Wałbrzyskiej koksowni pokazał że jego działania są zdecydowane i zawsze osiąga wyznaczone cele.
dodany: 2009.03.19 20:20:10
przez: Marcin
czytaj więcej
Andrzej Hordyj pozostał burmistrzem Bielawy
2024-04-12 11:17

7.IV.2024 r. w całej Polsce odbywały się wybory samorządowe. Jak wynika z oficjalnych wyników, opublikowanych na stronach internetowych Państwowej Komisji Wyborczej, w I turze reelekcję na kolejną kadencję uzyskał Andrzej Hordyj. Było to możliwe dzięki zdobyciu 4.801 głosów, które stanowiły aż 50,71 % poparcia.


Jest to powodem do dumy, satysfakcji i zadowolenia, zwłaszcza że w pokonanym polu pozostali kandydaci dużych, ogólnopolskich partii politycznych, takich jak Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, czy Trzecia Droga. To także wyraz bardzo dużego zaufania do samorządu Bielawy w latach 2018-2024.

 

"Dołożę wszelkich starań, aby odważny i bogaty "Program Rozwoju Bielawy na lata 2024 - 2029" został w całości zrealizowany. Będzie to możliwe dzięki dalszemu, skutecznemu aplikowaniu o środki zewnętrzne, szczególnie z obecnie uruchamianych programów pomocowych Unii Europejskiej". - podsumowuje burmistrz Andrzej Hordyj.

 

Kandydaci na radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzeja Hordyja i Komitetu Wyborczego Bielawa Jest Najważniejsza zdobyli łącznie 2.984. Oznacza to, że w 21-osobowym organie uchwałodawczym Gminy będzie 7 mandatów koalicyjnych, tj. dokładnie tyle samo ile w bieżącej kadencji.

 

"W związku z powyższym wszystkim naszym wyborcom, zwolennikom i sympatykom, a także wolontariuszom składam serdeczne podziękowania za okazaną pomoc oraz wyrazy sympatii i poparcia. Zrobimy wszystko aby nie zawieść Państwa oczekiwań."

 

Z poważaniem
Andrzej Hordyj

 

---------------------------------------------------------------

 

W Bielawie w Radzie Miejskiej, mandaty zdobyły następujące komitety wyborcze: KWW Andrzeja Hordyja - 6, KKW Koalicja Obywatelska - 7, KW Prawo i Sprawiedliwość - 5, KWW Porozumienie Obywatelskie dla Bielawy - 1, KWW Bielawa jest najważniejsza - 1, KWW Projekt Bielawa Marcina Raka - 1, KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni - 0.

 

Wyniki w okręgu wyborczym nr 1 w wyborach do Rady Miejskiej Bielawy:

 

Mandat uzyskali:

ZARZYCKI Tomasz Michał, SZYGUDZIŃSKA Izabela Andżelika, BAJRAKOWSKI Krystian Paweł, KROCZAK Władysław, HORDYJ Andrzej Ireneusz.

 

Wyniki w okręgu wyborczym nr 2 w wyborach do Rady Miejskiej Bielawy:

 

Mandat uzyskali:

KUŚNIERZ Marek, TOMASZEWSKI Ryszard Jan, KUŚMIEREK Rafał Marek, BULANDA Katarzyna Aleksandra, HORDYJ Aleksandra Afrodyta.

 

Wyniki w okręgu wyborczym nr 3 w wyborach do Rady Miejskiej Bielawy:

 

Mandat uzyskali:

DARASZ Adrian Wiktor, GLANOWSKI Zbigniew, JAZOWSKI Tomasz, HORDYJ Małgorzata Wanda, DŹWINIEL Ryszard Jerzy

 

Wyniki w okręgu wyborczym nr 4 w wyborach do Rady Miejskiej Bielawy:

 

Mandat uzyskali:

SZACHNIEWICZ Roksana Marzanna, MASYK Łukasz, ŚWIERCZYŃSKI Jędrzej Maciej, MOŻEJKO Krzysztof Eugeniusz, CZAPLA Magdalena Iwetta, SAJ Beata.

 

GRATULUJEMY.

 

Źródło: um.bielawa.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: