sowie

Wybory samorządowe, parlamentarne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-04-27 14:46

Ostatni komentarz: Ponoć w Parlamencie Europejskim łatwo mozna zarobić. Czy się stoi czy się leży 120 000e się należy.
dodany: 2009.05.16 23:15:46
przez: XYZ
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-13 09:40

Ostatni komentarz: Szanowni mieszkańcy Wałbrzycha głosujcie na Andrzeja Zibrowa. Gdyż jest to odpowiednia kandydatura na to stanowisko. Już jako prezes Wałbrzyskiej koksowni pokazał że jego działania są zdecydowane i zawsze osiąga wyznaczone cele.
dodany: 2009.03.19 20:20:10
przez: Marcin
czytaj więcej
Nowe wybory w Gminie Świdnica
2012-02-07 10:54

Wójt gminy Teresa Mazurek zachęca potencjalnych kandydatów by nie czekali i zaczęli tworzyć programy wyborcze. Aby wziąć udział wystarczy mieć skończonych 15 lat i zebranych 15 podpisów. Młodzi ludzie podobnie jak starsi obywatele maja wiele pomysłów na funkcjonowanie ich regionu. Dlatego już po raz drugi w Gminie Świdnica odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy .W ten sposób najmłodsi mogą zrozumieć zasady funkcjonowania demokracji oraz samorządów. Poprzez swoje działania mają wpływ na kształt życia kulturalnego swoich rówieśników. Obecnie, na miesiąc przed wyborami, wójt gminy Teresa Mazurek zachęca kandydatów do stworzenia swojego programu wyborczego i zaprezentowania go w obrębie swojego okręgu wyborczego.


Kadencja Młodzieżowej Rady Gminy trwa dwa lata, zaś same wybory odbywają się w trzech okręgach: Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej, gdzie przewidzianych jest sześć mandatów, Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie z pięcioma mandatami oraz Gimnazjum w Witoszowie Dolnym z czterema mandatami. Gminna Komisja Wyborcza, której zadaniem jest określenie kalendarza wyborczego i zarządzenie dnia wyborów, a także pisemne poinformowanie dyrektorów placówek oświatowych o podjętych decyzjach, rozpocznie prace po zakończeniu ferii zimowych. By wziąć udział w wyborach należy mieć od 15 do 21 lat oraz 15 podpisów uprawnionych do głosowania w danym okręgu. Do zadań rady należą między innymi: kształtowanie poczucia odpowiedzialności obywatelskiej poprzez wdrożenie się do działań samorządowych, włączenie młodzieży gminy do współpracy z organami samorządu lokalnego, kształtowanie poczucia uczestnictwa młodzieży w procesie podejmowania decyzji, które mają wpływ na jakość życia w środowisku, reprezentowanie postaw i potrzeb dzieci i młodzieży wobec władz gminy oraz innych instytucji zewnętrznych, postulowanie do władz gminy w sprawach dotyczących młodzieży, promowanie idei społeczeństwa demokratycznego oraz kultury, a także promowanie samorządności wśród ludzi młodych. Wszystkie informacje dotyczące wyborów oraz kandydatów będzie można znaleźć również na portalu internetowym Urzędu Gminy. redWróć
dodaj komentarz | Komentarze: